Samsung’un Galaxy amiral gemileri her zaman en iyi akıllı telefon kameralarından bazılarına sahip oldular ve daha da iyi olacaklar. Samsung, bugün sensörlerin yakaladığı görüntülerin renk doğruluğunu ve keskinliğini önemli ölçüde artıran ISOCELL sensör teknolojisinde yeni bir çığır açtığını duyurdu.

Samsung’un in-house sensör teknolojisinin yeni nesli olan ‘ISOCELL Plus’, CMOS sensörlerinin daha fazla ışık yakalamasına olanak tanıyarak ışık hassasiyetini ve renk doğruluğunu önemli ölçüde artırıyor, daha iyi düşük ışıklı çekimler, daha doğru renk profili ve daha net fotoğraflar elde etmenizi sağlıyor, Optimal aydınlatma koşullarına sahip ortamlarda özellikle fotoğraflarda. ISOCELL Plus teknolojisi MWC Şangay’da sergileniyor.

samsung-body-

Samsung, ISOCELL Plus teknolojisi için optimize edilmiş bir piksel mimarisini benimseyerek piksel yalıtım teknolojisinin sınırlarını zorladığını iddia ediyor. Samsung’un blog yazısına göre, ISOCELL sensörleri, renk karışmalarını (veya piksel karışmasını) önlemek için komşu pikseller arasında fiziksel bir engel olarak metal ızgaralar kullanır, böylece sensörler maksimum ışık miktarını tutabilir ve doğru renk bilgisini iletebilir.

Fujifilm Tarafından Geliştirilen Malzeme Kullanıldı

Bununla birlikte, metal ızgaraların fiziksel bir bariyer olarak kullanılması, metal yüzeyde gelen ışığın bir kısmını emdiği ve yansıttığı için optik kayba yol açar. Samsung, bu konuyu Fujifilm tarafından geliştirilen ve ISOCELL Plus’ın optik kaybını azaltmak için piksel yalıtımı için fiziksel bir engel olarak geliştirilen “yenilikçi bir malzeme” kullanarak aştı. Samsung, yeni teknolojinin ışık hassasiyetinde %15’lik bir iyileşme getirdiğini ve önceki iterasyonuna kıyasla daha yüksek bir renk doğruluğu sağladığını iddia ediyor.

Dahası, ISOCELL Plus teknolojisi, daha küçük piksellerin bir sensörde 0,8 mikrometre kadar küçük bir alana yerleştirilmesine olanak tanıyor ve 20 megapikselin üzerinde bir megapiksel değerine sahip olan kameraların geliştirilmesinin önünü açıyor.

Samsung, ISOCELL Plus teknolojisinin kullanımıyla ilgili herhangi bir detay açıklamamıştır, ancak Galaxy amiral gemilerinin yeni nesli, teknolojiyi kullanan ve dünyayı etkileyici bir fotoğrafçılığa çeken başlıca yarışmacılardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like