Apple Watch, Samsung Gear gibi saatlerle uyumlu çalışan Sgnl parmak uçlarını telefona dönüştürüyor. Sgnl ile işaret parmağınızı kulağınıza baş parmağınızı ağzınıza götürerek konuşma yapabiliyorsunuz. Sgnl sayesinde telefonunuza arama geldiği zaman akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza veya kulaklık gibi ekstra aparatlara gerek kalmıyor. Parmaklarınız sesin yayılmasını sağarken dışarıdaki gürültüyü de engelliyor bu sayede en gürültülü ortamlarda bile rahtlıkla net duyulabilecek konuşmalar yapabiliyorsunuz.

Sgnl ses sinyallerini bluetooth sayesinde alıyor. Bir ses sinyali geldiği zaman akıllı kordon, Body Conduction Unit sistemi sayesinde  ele ve parmaklara doru bir titreşim yapıyor. Ses iletimi titreşimle yapılıyor ve bu titreşimin insan vücuduna herhangi bir zararı olmuyor.

İlk Hedef İnsan Sesini Aktarmak

Sgnl’in ilk hedefi insan sesini aktarmak. 2000Hz ses frekansına kadar net sesler alabileceğiniz Sgnl’den 2000Hz ses frekansı aşıp müzik dinlenmek istediğinizde ses kalitesi düşüyor.Bu yüzden Sgnl’yi geliştiren ekip, kordonun işlevselliğini  daha geniş aralıklı ses dalgalarına taşıyacak.

Kickstarter’da 1.420.227 dolar ile fonlanan Sgnl’a, ön siparişle 139 dolara, Şubat 2017’de sahip olunabilir.

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/sgnl-isaret-parmagini-telefona-ceviren-saat-kayisi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like