Isınma ihtiyacı ile birlikte evdeki genel sıcak su kullanımını da karşılayan kombinizin, bu fonksiyonun kullanımında çeşitli sorunlar olabiliyor. Musluğu açtığınızda sıcak su akarken, suyun aniden soğuması gibi bir durumla karşılaşılması kombi kullanımıyla en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Çekmeköy Bosch Servisimerkezimize de yüksek başvuru yüzdesine sahip olan bu sorun birkaç farklı sebebe bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Kombi tarafından musluğa gönderilen sıcak suyun aniden soğuması çok ciddi bir kullanılabilirlik problemi oluşturur. Bu yüzden göz ardı edilmeyerek, çözümü için gerekli müdahalelerin yerine getirilmesi gerekir.

Kombi Suyu Neden Aniden Soğur?

Kombilerde sıcak su akışının aniden soğuk suya dönmesi, genel sıcak su kullanımı hususunda çok ciddi bir problem yaratır. Özellikle duş gibi temel ihtiyaçların karşılanmasında kullanılan sıcak suyun aniden soğuması durumu çoğu kullanıcı tarafından çok fazla önemsenmez. Çünkü bu tip durumlarda aniden soğuyan su kısa bir süre sonra yeniden ısınabiliyor. Bu yüzden kullanıcılar bu durumu bir problem olarak görmeyebiliyor. Ancak kombilerde bu tip bir durumun oluşması kesinlikle doğal değildir. Bu durum temel olarak kombinizde meydana gelen bir arızanın belirtisidir.

Kombilerde sıcak suyun aniden soğuması problemi genel olarak cihazınızın alev modülasyonu arızasından kaynaklanabilmektedir. Kombinizin alev modülasyonundaki arızalanma nedeni ile ara ara devreden çıkması veya devreye girmeyi geç algılaması gibi bir duruma neden olabilir. Böyle bir durumda alev modülasyonunda değişim uygulanması gerekir.

Bir diğer neden ise kombinizin üç yollu vana olarak isimlendirilen ve sıcak su sirkülasyon yönetimini sağlayan teknik bileşeninin arızalanmasıdır. Kombinin ısıttığı suyun peteklere veya musluğa gönderiminin yönetimi bu parça tarafından sağlanır. Üç yollu vana arızalandığı takdirde kombinizde bu tip bir sorun yaşayabilirsiniz. Çözümü için üç yollu vananın değiştirilmesi gerekir. Kozyatağı Bosch Servisi teknikerlerimiz tarafından üç yollu vana parçası, adresinizde değiştirilir.

Kombinizin sıcak suyu aniden soğutmasına neden olabilecek bir diğer olasılık ise program aygıtı arızası olabilir. Kombinizin program aygıtının dengesiz çalışması durumunda bu tip çalışma kesilmelerinin oluşması ve bunun sonucunda da sıcak suyun aniden soğuması söz konusu olabilir. Ayrıca cihazınızın termostatı de arızalandığında hatalı ölçüm yaparak, ısıtmayı kesebilir ki bu durumda da böyle bir problem yaşayabilirsiniz. Her iki durumda da parça değişimi müdahalesi gerekir. Ataşehir Bosch Servisiteknikerlerimiz tarafından 1 yıl garanti desteğiyle değişim yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir