Uzun süredir gözlerimizi yollarda bırakan PlayStation 5 etkinliği 3 Haziran’da gerçekleşebilir.

Konuyla ilgili doğrudan bilgi sahibi olan kişiler açıklıyor. Sony, gelecek nesil erken gerçekleşebilecek yeni nesil PlayStation 5 için oyunları sergilemek için dijital bir etkinlik planlıyor.

Sanal etkinlik 3 Haziran’da gerçekleştirilebilir, ancak bazı insanlar planların akışta olduğunu ve tarihin değişebileceğini de uyardı. Önümüzdeki haftalarda ve aylarda diğer PS5 etkinlikleri görebiliriz. Sony’nin ilk sunumu sırasında konsoldaki her önemli ayrıntıyı göstermesi beklenmez.

Rapor, Bloomberg tarafından yayınlandı ve VentureBeat tarafından doğrulandı. Sony’nin ilk sunumda yeni konsolun her yönünü açıklamayacağını ve şirketin önümüzdeki aylarda ek etkinlikler planladığını belirtiyor. Şirket başka bir tarih için fiyat tutabilir ve zamanlamayı bırakacak. PlayStation 5 fiyatı hala özellikle dalgalanmalara tabidir. Sony, rekabetçi bir fiyat etiketi ile piyasaya sürmek istemekte. Ancak donanımda da kayıp yaşamak istemiyor. Bu yüzden etkinliğin donanıma mı yoksa yazılıma mı odaklanacağına dair malumatımız yok. Bir Sony sözcüsü özellikle bu konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Japon teknoloji devi, tanıtım planlarını bitiren COVID-19 pandemisine rağmen, şirketin bu tatil sezonunda piyasaya sürülmesi planlandığını söylediği PlayStation 5 hakkında çok az bilgi verdi. Oyuncular, konsol ile beraber başlayacak ve daha sonra açıklanacak olan video oyunları dizisini duymak için istekliydiler.

Sony, PS5’in teknik yönünü ayrıntılı olarak açıkladı. İlk olarak Mark Cerny tarafından teslim edilen kayıtlı bir GDC sunumu sırasında içlerini duyurdu. O zamandan beri PlayStation 5 DualSense denetleyicisini ortaya çıkardılar. Yeni nesil donanımında çalışan ilk Unreal Engine 5 demosuna sahip olduğunu gördük. PS5’in 2020 tatil sezonunda hala piyasaya sürülmesi planlanıyor. Sony’nin devam eden COVID-19 pandemisine rağmen bunu değiştirmesini beklenmiyor.

Sony’nin en büyük rakibi Microsoft, bu sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanan yeni Xbox Series X hakkında düzenli yayınlar ve güncellemeler yayınladı. Video oyunu yayıncılarının duyuru planlarının çoğu salgın tarafından kesintiye uğradı. Bu da çoğunun planlanan canlı basın konferanslarının önceden kaydedilmiş sunumlarla değiştirilmesine neden oldu.

Bakalım Sony haftaya Playstation 5 etkinliğinde bize neler gösterecek?

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like