Xiaomi tarafından elde edilen yeni bir akıllı telefon patenti ortaya çıktı. Görüntüleri paylaşılan bu patentteki akıllı telefonun tasarımı Huawei Mate Xs benzeri hatlara sahiptir. Xiaomi, katlanabilir telefon patentini CNIPA yani Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’nden almıştır.

Görünen o ki Xiaomi esnek ekrana sahip bir katlanabilir telefon hazırlığı içerisinde. Katlanmış halde olan ekranı açtığımız zaman yan bölümünde bir şerit halinde kameralar, sensörler, güç düğmesi ve ses düğmeleri bulunuyor. Tam ekran deneyimini çok iyi sunabilen bu tasarım anlayışı Mate Xs’e oldukça benziyor.

Güzel ekran deneyiminin yanı sıra ihmal edilebilecek kadar ince çerçeveler bulunuyor. Yan tarafta bulunuyor diye bahsettiğimiz şeridin arka bölümündeki dörtlü kamera kuruluma ek bir de LED flaş burada kendini gösteriyor. Aynı zamanda burada düğmeye benzer küçük bir dikdörtgen bölüm görüyoruz. Muhtemelen bu düğme ekranı sabitlemek için kullanılan mekanizmayı açarak ekranın da açılmasına olanak tanıyor.

Xiaomi’nin yeni patentindeki cihazda bağlantı noktası olarak hoparlör ızgaralarının arasına USB Type-C girişi konumlandırılmıştır. Cihazın arka bölümüne baktığımızda ekranın katlanabilmesini sağlayan mekanizmayı görebiliyoruz. Xiaomi, bu patenti çeşitli katlanabilir akıllı telefon çalışmaları için almış olabilir. Gerçekten böyle bir cihazı tanıtır mı bilemiyoruz. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

“Xiaomi, Huawei Mate Xs Benzeri Katlanabilir Telefon Patenti Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like