Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, bu ayın başında yaptığı açıklamayla birlikte Mi 11 modelinin yeni amiral gemisi Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisiyle gelen dünyanın ilk akıllı telefonu olacağını belirtmişti. Şimdi ise Xiaomi Mi 11 modeli için bir tanıtım tarihi karşımıza çıkıyor. Sektörden gelen haberlere göre Xiaomi, yeni amiral gemisi Mi 11 modelini 29 Aralık tarihinde piyasaya sürecek.

Bu bilginin kaynağı, Mi Watch Lite akıllı saat modelinin lansman tarihini doğru bir şekilde açıklayan kaynakla aynı. Bu kaynağa göre 29 Aralık’ta dünyanın ilk Snapdragon 888 işlemcili akıllı telefonunu göreceğiz. Şu anda bu tanıtım etkinliğinin küresel bir etkinlik olarak mı yoksa sadece Çin’e özel bir lansman etkinliği olarak mı gerçekleştirileceğini bilmiyoruz. Ancak ilerleyen günlerde bu detayı da öğreneceğimizden şüphemiz yok.

Xiaomi Mi 11 Modeli, Snapdragon 888’li İlk Model Olarak Tanıtılacak!

Daha önceki bir raporda yer alan bilgi, akıllı telefonun bu ay satışa çıkacağını belirtiyordu. Şimdi ortaya çıkan yeni tanıtım tarihinin de yılbaşından önce olduğunu düşünürsek, iki raporun birbirini doğruladığını varsayabiliriz. Böylece Xiaomi’nin yeni amiral gemisi, Snapdragon 888’den güç alan ilk tanıtımı gerçekleştirilen modelin yanı sıra aynı zamanda ilk satışa çıkan cihaz da olacaktır.

Ancak tüm bu iddiaların ve tahminlerin yanı sıra Xiaomi’nin farklı bir tanıtım ve satış tarihi planlaması da ihtimaller dahilinde. Her şeye rağmen Mi 11 modelinin bu yonga setinden güç alan dünyanın ilk akıllı telefon modeli olacağını biliyoruz. Sızdırılan görsellere göre akıllı telefon kavisli bir ekrana sahip olacak. Ayrıca bu ekranın sol üst köşesinde bir ön kamera deliği yer alacak.

Mi 11 modelinde, Mi 10 5G‘den farklı olarak 4 yerine 3 adet arka kamera sensörü bulunacak. Sızıntıya göre bu üçlü kamera kurulumu 108MP ana kamera, 13MP ultra geniş açılı kamera ve 5MP makro kamera şeklinde karşımıza çıkacak. 120Hz ekran, 55W kablolu hızlı şarj, 4.780mAh kapasiteli batarya ve Android 11 tabanlı MIUI 12.5 arayüz sürümü, Mi 11 modelinin diğer öne çıkan özellikleri olacak.

“Xiaomi Mi 11 Modeli, 29 Aralık’ta Piyasaya Sürülecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like