Xiaomi, MIUI’nın en son yenilenmiş hali olan MIUI 12 sürümünü ilk olarak Çin’deki basın konferansında tanıttı. Konferans günü itibariyle uygun cihazlar için kapalı beta sürecini ise resmi olarak başlattı. Geçtiğimiz ay itibariyle de küresel lansman etkinliği düzenleyerek MIUI 12’yi alacak global cihazların listesini açıkladılar. Şimdi ise söz verildiği gibi seçili cihazlar için MIUI 12 Global Kararlı Beta sürümünü alıyor.

Şirket, küresel tanıtım etkinliğinde ilk aşama olarak Mi 9, Mi 9T, Mi 9T Pro, Redmi K20 ve Redmi K20 Pro modellerinin MIUI12 Global Kararlı Beta’yı alacağını belirtmişti. Belirtilen bu cihazların hepsi de kararlı beta güncellemesini almaya başladı.

Şirket MIUI 12 ile birlikte ilk defa böyle bir güncelleme sunuyor. Daha önceki yıllarda kapalı beta ve açık beta dışında kararlı beta gibi bir sürüm sunulmuyordu. Ancak şimdi kararlı sürüme en yakın aşama olarak “Kararlı Beta” güncellemesi cihazlara gönderiliyor.

Bu kararlı beta güncellemesini yukarıda belirtilen cihazlardan birine yüklemek istiyorsanız beta test programına kayıtlı bir Mi Hesabı sahibi olmalısınız. Eğer beta programına kayıtlı değilseniz ve cihazınızda TWRP gibi özel kurtarma özelliği yüklü ise bu sınırlamayı açıp yeni kararlı beta güncellemesini kurabilirsiniz.

Kararlı beta olarak adlandırılan bu süreçte eğer herhangi bir yazılım hatası bulunursa şirket yeniden kararlı betayı güncelleştirecek ve betaya kayıtlı kullanıcılara gönderecektir. Tamamen stabil bir güncelleme olana kadar bu süreç ilerleyecektir.

MIUI 12 Global Kararlı Beta

Şu anda Mi 9, Mi 9T, Mi 9T Pro, Redmi K20 ve Redmi K20 Pro modelleri için dağıtılan MIUI 12 Global Kararlı Beta güncellemesini TWRP gibi özel bir kurtarma modu yüklediğiniz cihaza kurmak için aşağıdaki tablodan ilgili sürümü indirip kurulum yapabilirsiniz.

Bu işlemi herkese önermiyoruz. Herhangi bir sorun yaşamamak adına Xiaomi’nin beta sürecine kayıt yaptırabilirsiniz. Eğer bu tarz harici güncelleme kurulum işlemlerini daha önceden denediyseniz aşağıdaki seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 9 V12.0.0.8.QFAMIXM (Global) İndir
V12.0.0.9.QFAEUXM (Europe) İndir
Xiaomi Mi 9T / Redmi K20 V12.0.0.11.QFJMIXM (Global) İndir
Xiaomi Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro V12.0.0.8.QFKMIXM (Global) İndir

“Xiaomi Mi 9 ve Redmi K20 Serileri İçin MIUI 12 Global Kararlı Beta Yayınlandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like