Xiaomi, MIUI 10 güncellemesine bir WhatsApp Cleaner aracı ekledi. Güvenlik merkezinde bulunan araç, kullanıcıların WhatsApp’ta gönderilen ve alınan dosyaları hızlı bir şekilde temizlemesine olanak tanır. Temas veya grup ile dosyaları silmek için hala resmi depolama aracına ihtiyacınız var gibi görünüyor.

Birçok marka gibi, Xiaomi telefonları da bir güvenlik sistemi / telefon yönetimi merkezi sunuyor ve sistemle ilgili araçları bir araya getiriyor. Bu araçlar SMS / çağrı blok listelerini, önbellek temizleyicilerini ve veri kullanımı izlemeyi içeriyordu.

Şimdi Xiaomi, MIUI 10‘un güvenlik merkezindeki (güvenlik uygulaması> WhatsApp Cleaner) bir WhatsApp Cleaner özelliğini duyurduğundan, listeye başka bir araç ekleyebiliriz. Yeni özellik, WhatsApp’ın kendi depolama işlevlerine çok benzer, WhatsApp ile ilgili dosyaları (örneğin, görüntüler, video klipler, ses notları, belgeler, GIF’ler) depolama alanını geri sarmak için silmenizi sağlar.

Ancak, WhatsApp Cleaner aracı, kişiler tarafından ayrıntılı bir şekilde incelemenize izin vermez gibi görünüyor. Dolayısıyla, yalnızca bir kişiden veya gruptan fotoğrafları silmek isterseniz, bunun yerine WhatsApp’ın yerleşik aracını kullanmanız gerekecektir (ayarlar> Veri ve depolama kullanımı> Depolama kullanımı).

Daha sonra, resmi araç tüm büyük dosyaları silmenize izin vermediğinden, WhatsApp hesabınızın tamamını temizlemek isterseniz, Xiaomi aracını kullanmanız gerekecektir. Ayrıca, video klipler gibi belirli bir dosya kategorisini silmeniz gerekiyorsa, Xiaomi yardımcı programına bağlı kalmak isteyeceksiniz.

Her durumda, WhatsApp özellikle 16GB, 8GB veya 4GB depolama alanı olan akıllı telefonlarda büyük bir kolaylık sağlamış olacak. Dolayısıyla, kullanıcıların depolama alanını geri almalarına yardımcı olmak için her türlü girişimde bulunulmalıdır.

WhatsApp Cleaner aracı, internet sitesinde açıklanmış olan MIUI 10 global beta ROM’u çalıştıran telefonlarda mevcuttur. Bu bağlı olarak, telefonunuz MIUI 10 alması planlanıyorsa, WhatsApp Cleaner aracı da alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like