Üretim devi Xiaomi geçen yılın Ekim ayında dünya genelinde tam 110 milyon adet civarı sevkıyat yaptıklarını açıkladı. Bu satış adetine, Redmi’nin bağımsızlığından önce yayınlanmış olan Redmi cihazları da girmekte.Öncesinde Redmi Note 7 ve Note 7 Pro modelleri en yaygın Redmi Note modelleriydi. Bu modellerin popülerliğinin yanında Redmi Note 6 da 2018’in son çeyreğinde fazlası ile popüler bir modeldi. Xiaomi Redmi’nin dünya çapında 110 milyonu aşan bir miktarda cihaz yaydığını açıkladı. Bu da Redmi Note serisi satışlarının bu 5 ay içinde 10 milyon adete ulaştığını gösteriyor bizlere. Tabi bu satış miktarlarına Redmi’nin 2019 yılı Ağustos ayında çıkardığı Redmi Note 8 / Pro modellerinin de katkısı oldu.

Bağımsızlığı ardından Redmi markası geçtiğimiz yıl Redmi Note 7 modelini piyasaya çıkardı. Bundan bir ay sonra şirket modelin Pro sürümünü yayınladı. 2019 yılının Mart ayının sonunda ise Redmi 7 serisinin yaklaşık olarak 15 milyon civarı sevk edildiği duyuruldu. Ardından Ekim ayında ise bu modelin 20 milyon adet civarı sevkinin gerçekleştirildiği duyuruldu şirket tarafından. Bu satış rekorları Redmi markasının Dünya genelinde sevildiğinin adeta bir kanıtı niteliğindedir. Bu satış rekorlarının mevcut olan bölgelerdeki stokların artışına ve yeni pazarlarda yapılan lansmanlara dayandırılamayacağını belirtmek gerekiyor. Redmi Note 7 ve Note 7 Pro modelleri değişik zamanlarda Çin ve Hindistan pazarında oldukça makul fiyatlara da satıldı bunu da eklemiş olalım.

Redmi’nin bu Note serisi tam olarak şirketin her tarafında geniş çerçeveye sahip 5.5 inç Redmi Note modelini çıkardığı 2014 senesine kadar uzanıyor. O zamandan bu yana Note serisi çok uzun bir yol katetti ve şimdi sahip olduğumuz en iyi çerçevesiz modellerinden biri Note 8 ve su damlası ekranlı Pro sürümü.

Aşağı taraftaki yorumlar kısımından bu haber hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like