Xiaomi, geçtiğimiz yılın başlarında 100W Super Charge Turbo isimli hızlı şarj cihazını detaylandırmıştı. Bu yılın Şubat ayında ise bu şarj cihazı ile alakalı daha fazla bilgi ortaya çıktı. Şimdi ise Xiaomi’nin 120W süper hızlı şarj cihazı geliştirdiğine dair bazı bilgiler sızdırıldı.

Şirketin oldukça yüksek hızlarda şarj edebilen bu şarj cihazı ile alakalı bir video yayınlandı. MDY-12-ED model numarasına sahip olan şarj cihazı, 120W maksimum çıkışa sahiptir. Xiaomi’nin daha önceki 100W şarj aletine kıyasla bu yeni modelde 5A yerine 6A akım vardır.

Piyasaya sürülen amiral gemisi diyebileceğimiz seviyedeki teknolojik ürünlerde genelde hızlı şarj özellikleri de mevcut oluyor. Bu hızlı şarj özelliklerini destekleyen hızlı şarj cihazları da yine bu ürünler ile birlikte gönderiliyor. Xiaomi’nin hızlı şarj desteğine sahip olan bu şarj cihazı, 15W’dan başlayıp 120W’a kadar çıkabiliyor. Aşağıda yer alan fotoğraflardan da hangi hızlarda şarj edebileceği görülüyor.

Xiaomi’nin 100W hızlı şarj desteğine sahip olan şarj cihazı modelinin bu yılın ilk aylarında piyasaya sürüleceği söyleniyordu ancak söylendiği gibi olmadı. Şirket 4.000mAh kapasiteli bataryayı 17 dakikada tamamen şarj edebildiğini iddia ettiği cihazı satışa sunmadı. Bunun nedeni ise batarya ömrünü kısaltan bazı sorunlar idi.

Şirket şimdi daha da gelişmiş olan ve %20 oranında daha hızlı şarj edebilen yeni şarj cihazını kullanıcıların karşısına çıkarmayı planlıyor. Bu cihazın hangi Xiaomi ürünü ile birlikte geleceği belli değil. Ancak oldukça hızlı olan bu şarj cihazı muhtemelen şirketin dizüstü bilgisayarlarında kullanılacak.

“Xiaomi’nin 120W Süper Hızlı Şarj Cihazı Bir Videoda Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like