Apple, her geçen sene iPad modellerinin boyutlarını biraz daha büyütmektedir. Geçen sene piyasaya sürülen iPad Air 3, 10.5 inçlik bir ekran ile geliyordu. Kısa süre ortaya çıkan bir sızıntıya göre, Apple iPad Air 4 modeli ise 11 inçlik bir ekranın yanı sıra USB Type-C bağlantı noktası ile karşımıza çıkabilir. Bu boyutlar ile gelirse iPad Pro modelinin tasarımına benzer hatlar görebiliriz.

Yakın tarihli bir sızıntıya göre, Apple’ın Çinli tedarikçilere iPad Air 4 için mevcut 11 inçlik iPad Pro’ya benzer bir gövde siparişi geçtiği belirtiliyor. Apple, bu noktada cihazın gövde boyutunu arttırmak yerine, cihazın etrafındaki çerçeveleri inceltebilir. Bunun yanında Face ID özelliğini de ince çerçevelere ek olarak sunabilir. Ancak bu konuda hala kesin ve resmi bir bilgi mevcut değil.

Ayrıca yine başka bir rapora göre iPad Air 4 modelinde Apple’ın yıllardır kullandığı Lightning portu yerine yeni nesil USB Type-C girişine geçilmesi bekleniyor. Bu değişiklik yine ekran boyutu büyütülecek olan yeni nesil iPad Mini modeline de yansıtılacaktır.

Bu sene tanıtılacak iPad Air ve iPad Mini modellerinin Apple’ın A13 Bionic yonga setinden güç alması beklenmektedir. Üst düzey iPad Pro modelinde ise 5G ağ bağlantısı, yeni ekran teknolojisi yani mini LED ve bunun yanında gelişmiş A14X Bionic yonga setinin olacağı söyleniyor.

Şimdilik bu bilgiler sızıntıdan ibarettir. Henüz doğrulanmış bir bilgi yoktur. Bunun için Apple’ın tanıtım etkinliğini beklemekten başka şansımız yok.

“Apple iPad Air 4 Modeli 11 İnç Ekran ve USB Type-C Girişi İle Gelecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like