Windows 10 için Mayıs 2020 güncellemesi yakında (Haziran sonunda) ve Nvidia GeForce GPU sahiplerinin tümüne en son sürücüsü ile gelecek. Güncelleme için resmi destek ve Valorant yayın tarihine hazır olan bir günlük sürücüler ekler.

Nvidia bunu aslında Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi için “Game Ready” sürücüsü olarak etiketliyor. Her zaman olmasa da, genellikle oyun sürümleri için isimlendirmeyi saklı tutar.

Nvidia “Oyuna Hazır Sürücüler, tüm büyük yeni sürümler için mümkün olan en iyi oyun deneyimini sunuyor. Yeni bir güncelleme piyasaya sürülmeden önce, sürücü ekibimiz, her gün en iyi oyun için her performans ayarının ve hata düzeltmesinin dahil edilmesini sağlamak için son dakikaya kadar çalışıyor. ” diyor.

Mayıs 2020 güncelleştirmesi, Microsoft’un sağladığı aylık güvenlik düzeltme eklerinden farklıdır (başka bir deyişle her ayın ikinci Salı günü PC’lere gönderildikleri için Patch Tuesday güncelleştirmeleri olarak da bilinir). Microsoft, yılda iki kez Windows 10’a yeni özellikler eklemeyi taahhüt etti ve Mayıs 2020 güncelleştirmesi, bu takvim yılı için sunulan ilklerden biri.

Nvidia “Yeni Windows güncellemesi, Görev Yöneticisi’nde gösterilen GPU sıcaklığından yeni DirectX 12 Ultimate grafik API’sının tanıtımına kadar çok çeşitli yeni özellikler getiriyor,” diye devam ediyor.

DirectX 12 Ultimate gerçekten mevcut API’lerin ve teknolojilerin bir araya getirildiği bir koleksiyon. Dikkate değer olanlardan bazıları DirectX Raytracing (DXR), değişken oranlı gölgeleme (VRS), ağ gölgelendiriciler ve örnekleyici geri beslemesidir.

Windows 10 iyiliğine ek olarak, Nvidia’nın yeni 446.14 WHQL sürücü paketi, Valorant için optimizasyonları ve Minecraft Dungeons, Crucible ve Disintegration desteği ile birlikte getiriyor.

Nvidia Güncellemesinde Elbette Hata Düzeltmeleri de Var:

  • [Dizüstü bilgisayar]: Maxwell nesil GPU’lu dizüstü bilgisayarlar, oyun sırasında daha yüksek GPU kullanımı yaşayabilir ve bu da pil ömrünün azalmasına ve daha yüksek sıcaklıklara neden olabilirdi.
  • [SLI]: Birden fazla oyunda ana kare zamanı ani artışları oluşurdu.
  • [HDR]: HDR etkinleştirildiğinde bazı oyunlar haddinden fazla parlak görünebiliyordu.
  • [Overwatch]: Geliştirilmiş oyun istikrarı.
  • [Monster Hunter World Iceborne]: Oyunda garip şeyler ortaya çıkıyordu.
  • [Resident Evil 3 Remake] [DirectX 12]: Oyundaki bazı nesneler titreyebilirdi.
  • [F1 2019]: Oyun rastgele vakitte masaüstüne çıkabiliyordu.
  • Gölgelendirici önbelleğinin, bir uygulama başlatıldığında bazen yanlış bir şekilde temizlendiği bir sorun düzeltildi.
  • Renkli GeForce GTX 1650’de sürücü yükleme sorunu düzeltildi.
  • Corsair iCUE programı Geforce Overlay’i tetikliyordu.

Sürücüyü Nvidia’nın GeForce Experience yardımcı programını kullanarak alabilir veya manuel olarak yüklemek için Nvidia’nın sürücü indirme sayfasına gidebilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like