Microsoft, günümüzde çift ekranlı olan telefonların da üzerine çıkarak üç ekranlı bir telefon ile karşımıza çıkmak niyetinde. Üç ekranlı telefon patentini alarak adeta geleceğe yatırım yapmış durumda.

Üç ekranlı telefon nasıl olacak?

Sadece Microsoft değil diğer firmalar da hem katlanabilir hem de çok ekranlı telefonlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ancak Microsoft bu patent ile alışılmışın biraz dışına da çıkmıyor değil.

Yazının başından beri üçüncü ekrandan bahsettik ama sizlere üçüncü ekranın değişik konumundan da bahsedelim. Bu ekran, cihazdaki iki ekranın ortasında kalan menteşe kısmında bulunuyor.

microsoft-uc-ekranli-cihaz-ile-sasirtacak

Bu üçüncü ekran olarak adlandırılan kısım söylenenlere göre sadece iki ana ekran açıkken bir şeyler gösterecek. Üçüncü ekranın ana ekranda açık olacak uygulama ile ilgili bazu bilgileri göstereceği düşünülüyor. Belki de tam ekran oyun veya uygulamaları kullanırken saat ve şarj durumu gibi bilgileri gösterebilir.

microsoft-uc-ekranli-cihaz

Alınan patent bu ekranın nasıl kullanılacağına dair de birçok örnek veriyor. Sadece katlanabilir bir cihaz değil aynı zamanda iki veya daha fazla parçaya ayrılan bir ekran tasarımı da görüyoruz.

Elbette alınan bu patentler illa gerçeğe dönüştürülecek değil. Böyle bir cihaz sunulmayabilir de veya lisansı başka bir şirkete büyük paralar ile satabilir. Bekleyip olup biteni zaman içerisinde göreceğiz.

[infobox color=”#999999″]Kaynak: https://shiftdelete.net/microsoft-uc-ekranli-telefon-ile-sasirtacak[/infobox]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like