Telefonların çoğumuz için hayatımızın bir parçası haline geldi. Onlar olmadan birçok şeyi yapamıyor ve eksik hissediyoruz. Günümüzün büyük bir bölümünü de genel olarak bu ekranlara bakarak geçiriyoruz. Peki hiç merak ettiniz mi, tüm zamanların en pahalı 10 telefonu ne diye? İşte bu yazımızda buna değineceğiz.

Ancak şundan da bahsedelim bu yazımızdaki listede günlük hayatta “pahalı” dediğimiz akıllı telefonlar yer almayacak. Tüm zamanların en pahalı ve en lüks telefonlarını listeleyeceğiz.

Fiyatları görünce şaşırabilir ve ağzınız açık kalabilir. Muhtemelen “bir insan bir telefon için neden bu kadar para öder” diye soracaksınız ancak bu sorunun cevabı ne yazık ki bizde de yok. İşte dünyanın en pahalı telefon modelleri:

10. Vertu Signature Cobra – $310.000

Vertu’nun Signature Cobra modeli listemizin son sırasında olsa da şirketin en pahalı modeli konumunda. Telefon yan taraflarında sarılmış bir yılan işlemesi ile oldukça ilgi çekici görünüyor. Telefonda iki adet zümrüt ve en az 439 tane yakut bulunuyor. Bu lüks model, Fransız mücevher şirketi Boucheron tarafından tasarlandı ve İngiltere’de el yapımı olarak üretildi.

9. Goldvish Revolution – $488.150

İsviçreli Goldvish markası tarafından üretilen bu model; elmas, safir cam ekran, ince deri ve özel beyaz altın ile süslenmiştir. Bu pahalı süslemelere ek olarak bir de Frederic Jouvenot’un analog saati entegre edilmiş durumda. Sadece 30 adet üretilen bu telefonun tanesi 488 bin dolar fiyat etiketi ile satıldı.

8. Gresso Luxor Las Vegas Jackpot – $1 milyon

Bu cihaz ünlü aksesuar tasarımcısı Gresso tarafından tasarlandı. İlgi çekici akıllı telefon, 200 yaşındaki Afrika ağacından üretilmiş bir ahşap arka panele sahip. Aynı zamanda siyah elmas ve 180 gram saf altın içermektedir. Telefonun her bir tuşu ise mücevher safir ile süslenmiştir. Benzersiz telefon sadece 3 adet üretildi ve 1 milyon dolar fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

7. Goldvish Le Million – $1 milyon

1 milyon dolarlık bu telefon satışa sunulduğu zaman dünyanın en pahalı telefon modeli olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na girmişti. Ancak daha sonrasında bu ünvanını kaybetti. Cihaz 18 ayar beyaz altın ve 120 karat VVS-1 dereceli elmas ile süslenmiştir.

6. Diamond Crypto Smartphone – $1.3 milyon

JSC Ancort’un bu modeli altın logosu ve platinden üretilmiş gezinme butonları ile tasarlanmıştır. Peter Aloissen tarafından geliştirilmiş olan bu muazzam tasarımlı telefon 50 adet elmas ile süslenmiştir. Bu elmaslardan 10 tanesi ise oldukça nadir olan mavi elmastır. Cihazın yan çerçeveleri ise cilalı Macassar abanoz ağacı olarak sunuluyor.

5. iPhone 3G Kings Button – $2.5 milyon

6 numaralı modelin tasarımcısı olan Peter Aloisson bu cihazın da tasarımcısıdır. iPhone 3G modeli üzerine geliştirilen bu lüks telefon; 18 karat beyaz, sarı ve pembe altın ile geliyor. Telefon yan çerçevesi ile 138’den fazla pırlanta ile süslenmiştir. Cihazın ana ekran butonu ise 6.6 karatlık elmasa ev sahipliği yapmaktadır.

4. Goldstriker iPhone 3GS Supreme – $3.2 milyon

Ünlü tasarımcı Stuart Hughes tarafından tasarlanan bu model, 271 gram 22 ayar altın ile süslendi. Telefonun ön çerçevelerinde 136 adet elmas parça varken arka logosu ise 53 adet elmastan üretilmiştir.

Lüks telefonun ana ekran düğmesi ise 7.1 karatlık büyük bir elmas ile süslenmiştir. İlginç olan detay ise cihazın gövdesinin tek parça granit bloktan üretilmiş olmasıdır.

3. Stuart Hughes iPhone 4 Diamond Rose – $8 milyon

Üçüncü sırada yer alan bu model 500 adet elmas ve çok sayıda pembe altın ile süslenmiştir. Cihazın logosu 53 adet elmas ile süslenirken ana ekran düğmesi ise 7.4 karatlık tek parça pembe elmas ile birlikte tasarlanmıştır.

2. Stuart Hughes iPhone 4S Elite Gold – $9.4 milyon

Ünlü tasarımcı Stuart Hughes tarafından tasarlanan bu telefon 500 karattan fazla elmas ile süslenmiş çerçevelere sahiptir. Bunun yanında 8.6 karatlık pırlantadan üretilmiş ana ekran butonu ile gelmektedir. Cihaz, sağlam bir platin gövde ve bazı nadir taşlara sahiptir. Gerçekten lüksün de lüksü bir cihaz.

1. Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond – $48.5 milyon

Geldik 1 numaraya. Tasarımı ile pek iç açıcı olmasa da fiyatı ile çok uzun yıllar bu listenin en tepesinde konumunu koruyacağı kesin. Asyalı zengin iş adamının eşine hediye ettiği bu telefon tam tamına 48.5 milyon dolar değerinde. Telefon 24 ayar altından kaplanmıştır ve arka tarafında büyük bir pembe elmasa sahiptir.

“Tüm Zamanların En Pahalı 10 Telefonu” adlı listemizi nasıl buldunuz? Sizce bir telefon için bu kadar büyük miktarda parayı neden ödüyorlar? Aşağıda bulunan yorum bölümünden düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like